Poświęcenie kaplicy rodziny Kotkowskich

W poniedziałek, 1 listopada w parafii pw. św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim – Denkowie została odprawiona uroczysta Msza św. na cmentarzu parafialnym. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił bp Edward Frankowski. W uroczystości udział wzięli także ks. Jan Sarwa, dziekan dekanatu Ostrowiec Świętokrzyski, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele rodziny Kotkowskich oraz zgromadzeni wierni. Przed Eucharystią biskup poświęcił odnowioną kaplicę Rodziny Kotkowskich oraz znajdujący się w niej krzyż, ołtarz i klęcznik.

Proboszcz parafii ks. Adam Gucwa SCJ wyraził serdeczne podziękowania dla Teresy Piwnik i Barbary Piwnik, które będąc właścicielami i opiekunami kaplicy Kotkowskich, odnowiły i ufundowały do kaplicy nowy Krzyż, ołtarz i klęcznik.

Po zakończonych uroczystościach bp Frankowski wraz z ks. Adamem Gucwą udali się do najstarszej parafianki Władysławy Zięby, która w marcu obchodziła 107. rocznicę urodzin.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej