Premiera filmu o sanktuarium w Sulisławicach

W niedzielę Miłosierdzia Bożego w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach odbyła się premiera filmu dokumentalno-historycznego pt. Sanktuarium Sulisławice. Cudowna Historia. Miejsce wybrane przez Boga.

Najnowsza produkcja sanktuarium w Sulisławicach i Wspólnoty Przez Jej Serce trwa godzinę. Patronat i błogosławieństwo nad projektem udzielił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Przed rozpoczęciem projekcji filmu głos zabrał o. Edward Żakowicz CR, kustosz sanktuarium, który podkreślił, że pomysł na realizację filmu był czystym natchnieniem Boga i Maryi.

– Całe nagranie, zdjęcia i wszystko, co się stało było przemodlone. Włożyliśmy w to nie tylko technikę, ale także serce, ponieważ wierzymy, że Bóg wybrał to miejsce dla Maryi, by powiedzieć o swojej miłości – mówił kustosz.

Grzegorz Bać, producent filmu podzielił się historią doświadczenia piękna sanktuarium maryjnego oraz świadectwem związania się z nim, m.in. poprzez Wspólnotę Przez Jej Serce. Dodał, że głównym zamysłem nagrania było ukazanie wyjątkowości cudownego wizerunku, a także przedstawienie w sposób uporządkowany wiadomości dotyczących tego miejsca i wizerunku Matki Bożej.

Jednym z wątków filmu jest również historia czterech kościołów w Sulisławicach, z których pierwszy powstał w XIII wieku, a ostatni to istniejące do dziś sanktuarium, konsekrowane w 1888 roku.

Jak zapowiadają twórcy filmu, w planach jest kolejny, drugi etap projektu – film o cudach Boga dokonanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej w cudownym obrazie sulisławskim.

Pieniądze na realizację filmu ufundowały parafie, osoby indywidualne oraz Bracia Zmartwychwstańcy.

Od poniedziałku film będzie dostępny na kanale YouTube Wspólnoty Przez Jej Serce.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej