Spotkanie Zarządu KSM w Iwaniskach

W środę, 11 września w parafii w Iwaniskach odbyło się spotkanie Zarządu KSM DS oraz członków oddziału Staszów z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz miejscowym oddziałem KSM.

Spotkanie miało charakter modlitewno-formacyjno- integracyjny.
Najpierw młodzi wraz z Rodzicami zebrali się na wspólnej modlitwie – Mszy świętej. W kazaniu ks. Łukasz Chmiel, Diecezjalny Asystent KSM DS zachęcał do odważnego pójścia za Chrystusem, zwłaszcza w czasie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wskazywał, że ważnym elementem takiego przygotowania może być aktywne uczestniczenie w życiu Kościoła i parafii, np. przez udział w grupach parafialnych, w tym Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Po Mszy św., miało miejsce zawierzenie młodzieży i ich Rodziców Matce Najświętszej.

Następnie członkowie KSM dali świadectwo dotyczące ich uczestnictwa w życiu Kościoła przez bycie w KSM oraz ich relacji z Bogiem. Zwieńczeniem wspólnego była integracja przed kościołem.

Dziękujemy ks. Proboszczowi i ks. Wikariuszom za zaproszenie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej zaprasza ks. Proboszczów, ks. Wikariuszów oraz katechetów do kontaktu i organizowania spotkań dotyczących misji naszego Stowarzyszenia oraz jego promocji i zakładania nowych oddziałów w parafiach, jak również reaktywacji i umacniania oddziałów już istniejących.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie