Spotkanie ze św. Stanisławem Kostką

W święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz Polski, młodzież z klasy 6 i 7 parafii św. Bartłomieja w Staszowie, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła we Mszy Świętej oraz spotkaniu o powołaniu. Na początku ks. Sylwester Gaweł przypomniał młodzieży o fundamentalnych zasadach, jakie należy zachować, będąc w kościele. Następnie przedstawił sylwetkę św. Stanisława Kostki oraz mówił o tym, w jaki sposób możemy naśladować św. Stanisława w drodze do świętości.

Dużym zainteresowaniem młodych cieszyły się warsztaty powołaniowe, w które zaangażowali się: duszpasterze, kleryk naszej parafii, katecheci i młodzież z KSM-u.
Młodzież rozważała fragment Ewangelii o Zacheuszu oraz odpowiadała na pytania dotyczące powołania. Młodzież także miała za zadanie m.in. odpowiedzieć na pytanie: Jak odczytać swoje powołanie?

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał obrazek ze św. Stanisławem Kostką i została odmówiona modlitwa za wstawiennictwem patrona dzieci i młodzieży.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej