Świadek Ewangelii

W niedzielę, 15 września w Hucie Komorowskiej odbyło się doroczne spotkanie poświęcone kard. Adamowi Kozłowieckiemu. Pochodzący z tej miejscowości purpurat i arcybiskup Lusaki, przez 61 lat niestrudzenie służył mieszkańcom Afryki.

Mszy Świętej, odprawionej w parku pałacowym rodziny Kozłowieckich, przewodniczył  biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, w koncelebrze z biskupem pomocniczym seniorem Edwardem Frankowskim i kilkoma kapłanami. We wspólnej modlitwie uczestniczyła lokalna wspólnota.

Biskup Nitkiewicz przypomniał w homilii, że chrześcijaństwo, to nie tylko słowa, ale i czyny, przede wszystkim dźwiganie krzyża.

– Życie kardynała Kozłowieckiego naznaczone było heroicznymi zmaganiami pomiędzy dobrem i złem, własną słabością oraz szczytnymi ideałami. Chociaż nie poniósł męczeństwa w dosłownym tego słowa znaczeniu, dużo wycierpiał, lecz we współpracy z Łaską Bożą odniósł zwycięstwo. Uczmy się od niego takiej postawy, czerpiąc z wiary siłę i radość ducha – powiedział biskup.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej