Świętowanie z Klaryskami

2 lutego Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy Świętej w kaplica zakonnej Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Razem z Ordynariuszem Sandomierskim koncelebrowali: ks. Paweł Lasek – kapelan sióstr i ks. Grzegorz Staszczak – sekretarz Biskupa. Modliły się wspólnie Siostry Klaryski na czele z Ksienią Siostrą Kazimierą Gerlach oraz za klasztorną kratą wierni świeccy.

Biskup Nitkiewicz nawiązał w kazaniu do obchodzonego Dnia Życia Konsekrowanego, podkreślając, że wyróżnia się ono radykalnym pójściem za Chrystusem, zgodnie z radami ewangelicznymi. Ta forma drogi do doskonałości jest błogosławieństwem dla samych konsekrowanych, a jednocześnie impulsem dla pozostałych wiernych, którzy mają w zakonnikach i zakonnicach ważny punkt odniesienia oraz orędowników, zanoszących modlitwy do Boga w intencji całego ludu Bożego.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej