Wielkopostna Oaza Modlitwy

W dniach 8-10 marca w Ośrodku „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży klas 7-8, którą poprowadził ks. Paweł Kida, wikariusz parafii św. Stanisława BiM w Ożarowie.

Było to wielkopostne zamyślenie nad „chrześcijańską odwagą bycia w świecie”. Postacią, która prowadziła uczestników w rozważaniu był św. Jan Chrzciciel – człowiek żyjący w pokorze i prawdzie. Staraliśmy się otworzyć się na „powiew” Ducha w modlitwie; był czas na osobistą i wspólnotową modlitwę. Towarzyszyła nam refleksja i zaduma nad męką Jezusa Chrystusa podczas nabożeństwa drogi krzyżowej. W centrum dnia była Msza św., która jest wyjątkowym czasem spotkania z Bogiem i doświadczenia Jego miłości. Dzieliliśmy się Słowem Bożym podczas spotkań w grupach. Uczestnicy oazy wykonali palmę wielkanocną, którą zabiorą na spotkanie do Sandomierza w Niedzielę Palmową. Oazowe spotkanie zakończyliśmy Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie