Wigilia Miejska na Janowskim Rynku

Były świąteczne życzenia, kolędy i wigilijne dania. Mieszkańcy Janowa Lubelskiego spotkali się na Rynku podczas wspólnej wigilii.

Dnia 18 grudnia na Rynku w Janowie Lubelskim odbyło się przedświąteczne spotkanie lokalnych władz z mieszkańcami. Podczas niego połamano się opłatkiem, złożono sobie życzenia, śpiewano kolędy i posmakowano wigilijnych dań.

Rozpoczynając spotkanie Krzysztof Kołtyś, Burmistrz Janowa Lubelskiego złożył wszystkim mieszkańcom świąteczne życzenia. Następnie harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju lokalnym władzom samorządowym. Fragment Ewangelii mówiący o narodzeniu Jezusa Chrystusa odczytał ks. Waldemar Farion, proboszcz parafii św. Jadwigi królowej. W imieniu duchowieństwa, zgromadzonym na rynku mieszkańcom, życzenia złożył ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela. Następnie na scenie wystąpiły lokalne zespoły śpiewając kolędy. Pośród nich była schola dziecięca z parafii św. Jana Chrzciciela.

Podczas kolędowania mieszkańcy mieli okazję połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia oraz zasmakować wigilijnych potraw. Nasi harcerze częstowali wszystkich zebranych gorącym posiłkiem i słodkim co nieco.

Archiwum parafii

Red.