Wiosenna sesja duszpasterstwa rodzin

W sobotę 10 czerwca w Sandomierzu odbyło się zakończenie roku pracy doradców życia rodzinnego i studentów Studium Życia Rodziny. Rozpoczęło się ono Mszą świętą w katedrze sandomierskiej, której przewodniczył ks. Konrad Fedorowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Po Eucharystii doradcy i studenci spotkali się w Sali Jana Pawła II w Instytucie Teologicznym, gdzie ks. dr Grzegorz Czerwonka, wicedyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Przemyskiej wygłosił konferencję pt. „Droga do świętości rodziny Ulmów”. Prelegent przedstawił sylwetkę Wiktorii i Józefa Ulmów, którzy wraz ze swymi dziećmi zostali zamordowani przez niemieckich żandarmów 24.03.1944 roku. Motywem zbrodni był fakt, iż Ulmowie udzielili schronienia dla ośmiu osób pochodzenia żydowskiego. W dniu 10 września ma odbyć się beatyfikacja rodziny Ulmów, która będzie miała miejsce w Markowej.

Po konferencji ks. Konrad Fedorowski i Pani Maria Kryszpin, diecezjalna doradczyni rodzin wręczyli dyplomy nowym absolwentom Studium Życia i Rodziny oraz przedstawili nowych doradców życia rodzinnego.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie