-1.3 C
Sandomierz
sobota, 06 Marzec, 2021
Strona główna 25. Dzień Życia Konsekrowanego

25. Dzień Życia KonsekrowanegoDrodzy Konsekrowani,
Siostry i Bracia,
Szanowne Panie,

Doroczne świętowanie 25. Dnia Życia Konsekrowanego, ze względu na obecną sytuację możliwości gromadzenia się na nabożeństwa, zaplanowane zostało na sobotę 5 czerwca 2021 roku na Radnej Górze k. Zaklikowa, w Domu zakonnym Sióstr św. Józefa. Wybór tego miejsca podyktowany jest ustanowieniem przez Ojca Świętego Franciszka Roku Świętego Józefa. List „Patris corde”, niech będzie na ten rok umiłowaną lekturą.

Dnia 2 lutego 2021 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego, J. E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski, będzie się modlił za wszystkie Osoby konsekrowane naszej diecezji ze wspólnotą sandomierskich Sióstr Klarysek w ich klasztorze, podczas Mszy św. o godz. 7.00.

Natomiast wieczorem, w Bazylice katedralnej, o godz. 17.30, Wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego Ks. Leon Siwecki, będzie sprawował Mszę św. z udziałem Sióstr i Braci konsekrowanych z Sandomierza. Przedstawicielki Sióstr w imieniu wszystkich konsekrowanych, zgodnie z wieloletnią tradycją, przyniosą do ołtarza zapalone świece i odnowią przyrzeczenia. Ta Msza św. będzie transmitowana poprzez diecezjalne łącza internetowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Braci i Siostry w czerwcu na Radną Górę oraz do duchowego włączenia się w nasze świętowanie w dniu 2 lutego, zarówno rano o godz. 7.00, jaki i wieczorem o 17.30.

Niech nam Bóg błogosławi

 

Ks. Leon Siwecki
Wikariusz biskupi

Klara Radczak cfs
Referentka diecezjalna

Sandomierz, 16 stycznia 2021 r.

PODZIEL SIĘ