15.4 C
Sandomierz
wtorek, 07 Lipiec, 2020
Strona główna Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Dzień Modlitw o Uświęcenie KapłanówGodz. 9. 30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z sakramentu pokuty).

Godz. 10. 15 – Błogosławieństwo eucharystyczne.

Godz. 10. 30 – Msza św.

Godz. 11. 30 – Konferencja (Dom Katolicki).

Homilię i konferencję wygłosi o. dr Krzysztof Dyrek SJ (Stara Wieś, Dom Formacji Stałej „Manresa”).

Informacje porządkowe

1. Księża koncelebransi proszeni są o zabranie własnej alby, cingulum oraz stuły koloru białego.

2. W zakrystii katedralnej ubierają się Księża Biskupi, Wikariusz Generalny, Wikariusze Biskupi, Kanclerz, Oficjał Sądu Biskupiego, Dyrektorzy wydziałów Kurii Diecezjalnej, Ojcowie Duchowni Diecezjalni oraz Księża Dziekani.

3. Pozostali Księża, ubierają się w głównej nawie Katedry, oddają cześć ołtarzowi poprzez ucałowanie i zajmują miejsca w nawie głównej.

4. W procesji wejścia obok Księży Biskupów biorą udział: Wikariusz Generalny, Wikariusze Biskupi, Kanclerz, Oficjał Sądu Biskupiego, Dyrektorzy wydziałów Kurii Diecezjalnej i Ojcowie Duchowni Diecezjalni.

5. Księża Dziekani po ubraniu ornatów koloru białego w zakrystii, udają się do prezbiterium, oddają cześć ołtarzowi poprzez ucałowanie i zajmują miejsca w stallach (miejsca imiennie wyznaczone dla kanoników Kapituły Katedralnej pozostają zarezerwowane dla członków Kapituły).

6. Komunię Świętą przez zanurzenie Księża będą przyjmować przy ołtarzu głównym, ołtarzach bocznych i ołtarzu przed soborowym. Co do przejść i przystępowania do Komunii św., prosimy o podporządkowanie się wskazaniom odpowiedzialnych za przygotowanie i przebieg liturgii.

7. W procesji wyjścia obok Księży Biskupów biorą udział: Wikariusz Generalny, Wikariusze Biskupi, Kanclerz, Oficjał Sądu Biskupiego, Dyrektorzy wydziałów Kurii Diecezjalnej i Ojcowie Duchowni Diecezjalni.

PODZIEL SIĘ