21.8 C
Strona główna Kongregacja Katechetyczna

Kongregacja Katechetyczna

Drodzy Katecheci!

Jak zawsze na początku roku szkolnego, katecheci diecezji sandomierskiej spotykają się z Biskupem Ordynariuszem i jego współpracownikami z Kurii Diecezjalnej, aby modlić się w intencji dzieci i młodzieży oraz ich formatorów. Jest to jednocześnie okazja do wymiany opinii i przedstawienia priorytetów na nowy rok nauki. Pragnę gorąco zaprosić wszystkich Księży, Siostry zakonne i Świeckich, którzy będą prowadzili lekcje religii, a także Księży Proboszczów odpowiedzialnych za katechizację w parafii na Mszę Świętą pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza w sandomierskiej Bazylice Katedralnej, 31 sierpnia 2024 r. o godz. 10.00. Bezpośrednio po Eucharystii w Katolickim Domu Kultury św. Józefa będzie miała miejsce kongregacja katechetyczna.

Załączając jej program, proszę o uczestnictwo we Mszy Świętej (księża koncelebrują) oraz w spotkaniu, które zostało przygotowane przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
Ks. Adam Kopeć

Kongregacja Katechetyczna
31 sierpnia 2024 r.
Bazylika Katedralna w Sandomierzu
Katolicki Dom Kultury św. Józefa

• 10.00 – Msza Święta w Katedrze pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza;
  • 11.00 – Wykład Ks. dr. Tomasza Bierzyńskiego. Wykorzystanie narzędzi sztucznej inteligencji w katechezie;
  • 11.40 – Ks. dr Adam Kopeć. Zmiany w prawie oświatowym dot. lekcji religii;
  • 11.50Zasady przechodzenia na emeryturę dla nauczycieli;
  • 12.15 – panel informacyjny:
    • wystąpienie Rektora WSD w Sandomierzu o współpracy z katechetami;
    • wystąpienie Diecezjalnych Duszpasterzy LSO na temat współpracy z katechetami;
  • 12.30 – ogłoszenia Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego dot. bieżących spraw związanych z katechezą;
  • 12.45 – ogłoszenia pozostałych agend kurialnych.