14.7 C
Sandomierz
wtorek, 26 Maj, 2020
Strona główna Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów

Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystówFilmowanie i fotografowanie w Kościele podczas uroczystości religijnych, musi się dokonywać zawsze w sposób godny i dyskretny, z największą czcią i szacunkiem dla liturgii, z zachowaniem ściśle określonych zasad i norm. Kierując się troską o świętość liturgii, a także miejsca jej sprawowania, Instytut Teologiczny im. bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu wspólnie z sandomierską Kurią Diecezjalną zaprasza fotografów i operatorów kamer, zajmujących się rejestracją celebracji liturgicznych do udziału w grudniowym kursie.

Głównym celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom  wiedzy niezbędnej do rejestrowania przebiegu uroczystości oraz wydarzeń związanych z życiem religijnym czy sakramentalnym poszczególnych osób, rodzin i wspólnot. Kurs planowany jest 14 grudnia (sobota) 2019 roku o godz. 10.00, a jego pozytywne zakończenie wiąże się z uzyskaniem pięcioletnich uprawnień do fotografowania i rejestrowania w Kościołach i innych obiektach sakralnych na terenie Diecezji Sandomierskiej. Warunkiem przeprowadzenia szkolenia jest zebranie minimum dziesięcioosobowej grupy.

 

Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologicznego w Sandomierzu, ul. Mariacka 9, tel. (15) 832 72 30 (wtorek, piątek w godzinach 15.00–17.00 oraz w sobotę od godziny 9 do 13.30), e-mail: sekretariat.teologia@gmail.com.

PODZIEL SIĘ