1.3 C
Sandomierz
środa, 14 Kwiecień, 2021
Strona główna Niedziela Palmowa - 33. Światowy Dzień Młodzieży

Niedziela Palmowa – 33. Światowy Dzień MłodzieżyKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Diecezji Sandomierskiej

W Niedzielę Palmową, którą w tym roku będziemy przeżywać 25 marca, przypada 33. Światowy Dzień Młodzieży. Papież Franciszek jako hasło tegorocznego spotkania wybrał słowa wypowiedziane przez Archanioła Gabriela do Maryi: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”(Łk 1, 30).

     W swoim orędziu Papież pisze: „Wy Młodzi potrzebujecie poczucia, że ktoś naprawdę w Was wierzy. Wiedzcie, że Papież Wam ufa, że Kościół Wam ufa! A Wy zaufajcie Kościołowi!

Drodzy Przyjaciele!

     Zapraszamy Was do wspólnego przeżywania wiary i dzielenia się nią we wspólnocie Kościoła. Niedziela Palmowa to Święto Młodych – nasze święto. Zorganizujcie sobie czas tak, abyśmy mogli spotkać się razem w Sandomierzu na obchodach 33. Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczniemy nasze spotkanie od modlitwy na Rynku Miasta, gdzie Pasterz naszej Diecezji poświęci palmy, o których przygotowanie prosimy Was wszystkich. Następnie udamy się do Katedry, aby uczestniczyć w Eucharystii – Uczcie Miłości. Po Mszy Świętej przejdziemy do Domu Katolickiego, gdzie odbędzie się koncert Pawła Chustaka – lidera Stróżów Poranka. Po koncercie, jak co roku, zostanie przeprowadzony konkurs palm.

     Kościół Wam ufa! Zaufajcie i Wy Kościołowi! Bądźmy razem w tym dniu w Sandomierzu. Czekamy na Was.

Program spotkania:

Niedziela Palmowa 25 marca 2018 r.

godz. 10.00 – poświęcenie palm na Rynku Miasta

godz. 10.30 – Msza Święta w Bazylice Katedralnej

godz. 11.30 – koncert Pawła Chustaka – lidera Stróżów Poranka

godz. 12.30 – konkurs palm

 

Serdecznie zapraszamy!

PODZIEL SIĘ