20.9 C
Sandomierz
poniedziałek, 14 Czerwiec, 2021
Strona główna Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana JezusaW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r. w Krakowie, w bazylice OO. Jezuitów, Episkopat Polski na czele z Ks. Abpem Stanisławem Gądeckim, w 100 – lecie oddania Polski Sercu Jezusa, jakie miało miejsce na Małym Rynku w Krakowie w 1921 r., kolejny raz zawierzy Bożemu Sercu całą naszą Ojczyznę.
Zachęcamy, aby duchowo włączyć się w to wielkie wydarzenie podejmując dziewięciodniową nowennę.

Nigdy nie możemy zapomnieć, że Otwarte Serce Jezusa jest Źródłem Miłości i Miłosierdzia
Źródłem Miłości i Miłosierdzia jest Otwarte Serce Jezusa. Dziękujmy za ten bezmiar dobra, jakie rozlewa się wciąż w naszych sercach poprzez kult i pobożność skierowaną do Serca Bożego!

Trwająca pandemia przyniosła ze sobą nie tylko chorobę ciała, ale również zagrożenia duchowe. W wielu obnażyła słabość wiary, małość nadziei. Widzimy jak trudno nam w tych czasach praktykować miłość Boga i bliźniego! Wielu od Boga odchodzi, wielu lekceważy sobie udział w niedzielnej Mszy św., praktykowanie codziennej modlitwy. Jakże aktualne jest wołanie Pana Jezusa o tych, którzy w swej gorliwości i pobożności będą miłością wynagradzać za siebie i za innych.

PODZIEL SIĘ