18.9 C
niedziela, 08 wrzesień, 2024
Strona główna XXXIII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

XXXIII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Zwyczajem lat poprzednich pragniemy zaprosić do wspólnej modlitwy młodzież przystępującą w tym roku do egzaminu dojrzałości, prosząc dla nich przez wstawiennictwo Pani Częstochowskiej o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów maturalnych i wyboru drogi życiowej.

W tym roku pielgrzymka dla całej diecezji odbędzie się w jednym terminie – 22 marca.

Program Pielgrzymki:
9.30-10.30 – Rejestracja pielgrzymów i odbiór pakietów na placu przed Domem Pielgrzyma
11.00 – Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich
12.15 – spotkanie w Sali Ojca Kordeckiego z „ciekawym człowiekiem” – Marta Przybyła – Przez 23 lata nie przekroczyła progu kościoła. Potem odkryła Jego miłość. Autorka książki “I dam wam serce nowe” oraz tomiku wierszy “Kato wiersze, czyli poezja z Ciemnogrodu”. Występuje w filmie “Powołany” z 2022 r.
14.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w bazylice jasnogórskiej

Organizatorów grup zachęcamy, aby umożliwić młodzieży skorzystanie z sakramentu pokuty.

Orientacyjną liczbę uczestników pielgrzymki maturzystów należy zgłosić do 15 marca 2024 roku na adres e-mailowy: duszpasterstwo.mlodziezy@vp.pl lub ksjankania@o2.pl

Do zobaczenia w Częstochowie!

Ks. Jan Kania
Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży