18.4 C
Strona główna Zjazd Organistów Diecezji Sandomierskiej

Zjazd Organistów Diecezji Sandomierskiej

Diecezjalny Duszpasterz Organistów zaprasza

Organistów pracujących na terenie diecezji sandomierskiej na

Zjazd Organistów Diecezji Sandomierskiej

25 listopada 2023 r. – sobota

Budynek Kurii Diecezjalnej
w Sandomierzu

Ul. Mariacka 9 Sandomierz

09.00 Rozpoczęcie – kaplica Kurii Diecezjalnej

09.30- Słowo Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

10.15-11.15 Warsztat I Akompaniament organowy w czasie liturgii poprowadzi dr Emanuel Bączkowski

Absolwent radomskiej szkoły muzycznej, ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie: muzykę kościelną, uzyskując dyplom z zakresu dyrygentury, śpiewu solowego i akompaniamentu liturgicznego oraz organy. Studiował organy i kompozycje organową w klasie mistrzowskiej Maestro A. Licata w Conservatorio di Musica Santa Cecylia w Rzymie. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów z Polski i za granicy. Organista w kościele Środowisk Twórczych w Warszawie.

11.15-11.45 przerwa na kawę

11.45-12.45 Warsztat II Poprawność śpiewu i emisji głosu poprowadzi Mateusz Zajdel

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swój warsztat wokalny doskonali po kierunkiem wybitnych śpiewaków i pedagogów, biorąc udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich.

Od 2009 roku stale współpracuje także z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie.

Regularnie występuje w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych festiwalach, m.in. Al Bustan Festival w Bejrucie, Festiwalu Mozartowskim w Warszawie, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Viva il Canto w Cieszynie. W jego repertuarze artysty znajdują się partie tenorowe z oper m.in. W. A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego, S. Moniuszki, a także szeroko pojęta liryka wokalna oraz liczne dzieła oratoryjno-kantatowe (Mozart, Haydn, Rossini). Od 2017 roku jest solistą Polskiej Opery Królewskiej.

Prosimy o zgłoszenie obecności do 18 listopada pod nr tel. 602665087 lub mailowo lhammer@wp.pl