Wyruszyła XXVIII Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę

W sobotę, 27 lipca 2024 r., po Mszy Świętej o godzinie 8:00, na swój pątniczy szlak wyruszyła XXVIII Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę. W tegorocznej pielgrzymce bierze udział około 60 biegaczy, którzy z wielkim zaangażowaniem wyruszyli na pątniczą trasę.

Spotkanie z Biskupem Sandomierskim

Na początku pielgrzymi spotkali się z Biskupem Sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, który skierował do nich słowa wsparcia i otuchy. Biskup Nitkiewicz podkreślił znaczenie pielgrzymowania jako formy duchowego wzrastania i zbliżenia się do Boga. Na koniec spotkania Pasterz Diecezji Sandomierskiej udzielił uczestnikom pielgrzymki Bożego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności, biegowi pątnicy wręczyli Bp. Krzysztofowi Nitkiewiczowi pamiątkową przypinkę. Biskup zachęcił również wszystkich do modlitwy na pątniczym szlaku o powołania kapłańskie.

Msza Święta i Homilia

Następnie rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń. W okolicznościowej homilii, Ks. Biedroń podkreślił, że pielgrzymowanie to nie tylko fizyczny wysiłek, ale przede wszystkim duchowa podróż, która wymaga wytrwałości, modlitwy i otwarcia serca na Boże łaski. Liturgię koncelebrował Ks. dr Rafał Kusiak, opiekun grupy biegaczy, który będzie towarzyszył pielgrzymom w biegu i wspierał ich na każdym odcinku trasy.

Początek Trasy

O 9:30 spod kościoła na Serbinowie wystartowała grupa biegaczy. Jak w poprzednich latach, Proboszcz Parafii jechał na rowerze z przodu, wskazując drogę i wspierając pielgrzymów. Atmosfera była pełna radości, modlitwy i wzajemnego wsparcia.

XXVIII Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę to nie tylko sportowe wydarzenie, ale przede wszystkim duchowa podróż, która zbliża uczestników do Boga i siebie nawzajem. Wszyscy zgromadzeni na trasie oraz ci, którzy towarzyszyli pielgrzymom w modlitwie, mają nadzieję, że ta wyjątkowa inicjatywa będzie kontynuowana w kolejnych latach, przynosząc błogosławieństwo i radość uczestnikom oraz ich bliskim.