Wystawa o kard. Kozłowieckiem w Janowie Lubelskim

W sanktuarium maryjnym w Janowie Lubelskim od 19 marca można oglądać wystawę „Książę Kościoła” o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, Apostole Afryki. Wystawę przygotowała Fundacja im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego “Serce bez granic” z Huty Komorowskiej.

Osobę i posługiwanie misyjne Apostoła Afryki przybliżał ks. Daniel Koryciński. Kardynał Kozłowiecki poświęcił pracy duszpasterskiej w Zambii 61 lat swego życia. Podejmując posługę misyjną, organizował struktury Kościoła katolickiego w Zambii. Inicjował budowę wielu kościołów, kaplic, szkół, szpitali i sierocińców. Do końca swojego życia pracował jako misjonarz. Po śmierci został pochowany w Lusace.

Ksiądz proboszcz Tomasza Lis zachęcił wiernych przybywających do sanktuarium, aby zapoznali się z osobą kardynała i wskazał, iż jest on wzorem dla kapłanów w posługiwaniu duszpasterskim.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej