Z Maryją idziemy do Jezusa

W Radomyślu nad Sanem pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z klas 7-8 uczestniczyła w oazie modlitwy, której przewodnim tematem była modlitwa różańcowa i jej wpływ na codzienne działania. Na spotkaniach w grupach uczestnicy ponownie odkrywali wartość modlitwy różańcowej i miejsca Maryi w ich życiu. Młodzież miała okazję pod okiem pani Zofii Moskal wyplatać własne różańce.

Odmawiając różaniec, uczestnicy OM-u patrzyli na swoje życie przez kolejne etapy życia Jezusa w obecności i z pomocą Maryi. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliła uczestnikom wyciszyć się i spojrzeć na siebie i innych oczami Jezusa.

Nie zabrakło też czasu na wspólne rozmowy, spacery i pogodne wieczory. Przez rekolekcje poprowadził uczestników ks. Jan Kania, Diecezjalny Duszpasterz Dzieci i Młodzieży.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej