Zakończyła się pierwsza edycja konkursu na plakat pielgrzymkowy

W trwającym Roku Rodziny myślą przewodnią Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę będą słowa: „Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”. Podejmowane one będą nie tylko w konferencjach, rozważaniach, ale również staną się hasłem materiałów promocyjnych, plakietek, plakatów.

Pod tym również tytułem odbyła się pierwsza edycja konkursu na plakat pielgrzymkowy. Jego celem jest promocja Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, poszukiwanie i wsparcie utalentowanych osób z Naszej Diecezji oraz wybór oficjalnego plakatu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej to Tronu Jasnogórskiej Pani.

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Do organizatorów wpłynęło 12 prac z różnych stron Diecezji Sandomierskiej. Komisja konkursowa podjęła już decyzję, a wyniki konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 r. podczas Diecezjalnego Dnia Młodych w Stalowej Woli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych i zapraszamy na kolejne edycje.

W galerii prezentujemy wszystkie nadesłane prace w kolejności nadsyłania zgłoszeń.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej