Zmarł ks. kan. Marian Darowski

W dniu 15 marca 2021 r. zmarł ks. kan. Marian Darowski, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Wielogórze (Diecezja Radomska).

Ks. Marian Darowski urodził się 8 stycznia 1953 roku w Staszowie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu. Następnie studiował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie i pracował w Sądzie Biskupim w Radomiu. W 1999 roku został mianowany proboszczem parafii w Lipowym Polu, a od 2008 roku był proboszczem parafii w Wielogórze.

Program uroczystości pogrzebowych:

Czwartek, 18 marca –  Wielogóra

godz. 18.00 – Msza święta żałobna dla parafian
godz. 20.00 – Msza święta żałobna dla kapłanów

Piątek, 19 marca – Staszów

godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa w parafii św. Bartłomieja w kościele św. Ducha (sanktuarium Jana Pawła II ). Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu komunalnym.

Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

PODZIEL SIĘ
Ks. Jarosław Raczak
Student dziennikarstwa, idealista pragnący naprawiać świat. Oddany bez reszty ludziom. Miłośnik białego szaleństwa i nowych technologii. Stara się być – najlepszą z możliwych – wersją księdza. jarekraczak@gmail.com