Zmarła s. Janina Góra Służka NMP Niepokalanej

W dniu 24 listopada 2021 roku w wieku 89 lat, zmarła s. Janina Góra ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

Urodziła się w 14 września 1932 roku w Chrzanowie w parafii Chrzanów. Do Zgromadzenia została przyjęta w 1949 roku w Lublinie. Pierwsze śluby zakonne złożyła 1952 roku w Sandomierzu. Profesje wieczystą złożyła 1957 roku w Mariówce.

W Zgromadzeniu pełniła posługę na stołówce w Lublinie, jako kucharka u oo. Kapucynów w Lublinie, w Domu Księży Emerytów w Sandomierzu oraz na placówce w Suchej. W latach 1978-1998 posługiwała w Domu Biskupim w Sandomierzu. Pełniła również funkcję przełożonej domu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 27 listopada 2021 roku w kościele św. Józefa w Sandomierzu. O godz. 9.30 różaniec za Zmarłą, a następnie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Mszy świętej nastąpi złożenie ciała na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej