Apel o Pomoc Powodzianom

Biskup Krzysztof Nitkiewicz w porozumieniu z Caritas Diecezji Sandomierskiej apeluje do kapłanów, zgromadzeń zakonnych i wiernych świeckich o włączenie się w akcję niesienia pomocy siostrom i braciom, którzy ucierpieli na skutek powodzi jaka nawiedziła południowo-zachodnią Polskę.

W najbliższą niedzielę 22 września 2024 roku zostanie przeprowadzona
we wszystkich świątyniach zbiórka ofiar pieniężnych, które również można wpłacać na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej o numerze 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 (z dopiskiem POWÓDŹ)

Jednocześnie istnieje możliwość wsparcia powodzian poprzez dary rzeczowe (koce, środki czystości, wodę butelkowaną pitną, żywność o przedłużonym terminie ważności).

Niech nasza solidarność będzie wyrazem wdzięczności za pomoc jaką otrzymaliśmy podczas powodzi w 2010 roku.

Ks. Bogusław Pitucha
Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej