Konkurs z nauczania św. Jana Pawła II

W dniu 15 października 2024 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni odbył się II. Gminny Konkurs wiedzy z nauczania św. Jana Pawła II – „Pielgrzym nadziei”, przygotowany przez ks. Sylwestra Dula proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel oraz Dyrektor Szkoły im. św. Jana Pawła II w Łętowni Pani Marta Radomska.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach szkolnym i finałowym. Zakres wiedzy obejmował teksty czterech homilii św. Jana Pawła II z drugiej pielgrzymki do Ojczyzny w 1983 r. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół: Łętownia, Majdan Łętowski, Tarnogóra, Jelna, Sarzyna, Wola Zarczycka.

I miejsce zajęła Klaudia Mścisz ze Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej, II miejsce Tomasz Fus ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze, III miejsce Michał Zych ze Szkoły Podstawowej w Jelnej. Wszyscy uczestnicy okazali się bardzo dobrze przygotowani, o zwycięstwie zdecydowała niewielka różnica w punktacji.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy, by nauczanie i przykład życia św. Jana Pawła II był drogowskazem na dalsze życia.

ks. Sylwester Dul

Red.