Sympozjum historyczne o dziejach parafii w Klimontowie

W Miejskim Domu Kultury w Klimontowie odbywa się sympozjum poświęcone dziejom parafii oraz funkcjonującego tam niegdyś klasztoru dominikańskiego.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy ks. kan. Henryka Hendzla, proboszcza parafii, w związku z obchodami 400-lecia jej powstania. Punktem kulminacyjnym jubileuszu będzie uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę.

Podczas sympozjum przewidziano wystąpienia przedstawiciela Rodziny Ledóchowskich oraz wybitnych naukowców z różnych ośrodków naukowych w Polsce.

Na początku głos zabrał biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, burmistrz Klimontowa pan Marek Goździewski oraz ks. dziekan Henryk Hendzel.

Wśród uczestników obecna jest także Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, m. Dorota Polak.