Wdzięczność wyśpiewana Maryi i mamom

Połączenie pieśni maryjnych, utworów o matczynej miłości i występów kilku pokoleń wykonawców stworzyło wyjątkowy finał maja w parafii św. Marcina w Połańcu.

W ostatnim dniu maja w Kościele św. Marcina Biskupa w Połańcu odbył się koncert “Dla Ciebie, Matko”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, a zarazem stanowiło zakończenie tegorocznych nabożeństw majowych.

Program koncertu oparty był na pieśniach maryjnych oraz utworach poświęconych matce. Występy przygotowali zarówno najmłodsi mieszkańcy Połańca, jak i dorośli wykonawcy.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola w Połańcu – grupy “Koniczynki” i “Elfy”. Wśród solistów wystąpili Aleksandra Łopatka, Marlena Bednarz, Lena Maj, Helena Słodkowska oraz Ireneusz Wyspiański. Publiczność wysłuchała również występu trio w składzie Natalia Macias, Barbara Czyż i Anna Musz. W programie znalazła się także prezentacja Klubu Seniora “Megawat”.

Koncert poprowadziła Małgorzata Dalmata-Konwicka. Poszczególne utwory nawiązywały zarówno do tradycji maryjnej obecnej w przeżywanym miesiącu maju, jak i do obchodzonych w tym czasie świąt poświęconych rodzinie.

– Chcieliśmy, aby zakończenie nabożeństw majowych miało charakter wspólnotowego spotkania, które połączy modlitwę, muzykę i wdzięczność wobec matek – podkreślił ks. Leszek Pituch, proboszcz parafii.

PODZIEL SIĘ
Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej
tel. 538 628 370
rzecznik@diecezjasandomierska.pl
Redaktor "Gościa Sandomierskiego"
http://sandomierz.gosc.pl/