Dziękczynna pielgrzymka do Wilna śladami Miłosierdzia

W dniach od 5 do 7 czerwca grupa pielgrzymów z Ostrowca Świętokrzyskiego pod przewodnictwem ks. Mateusza Zięby udała się do Wilna, aby dziękować za łaskę peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która objęła parafię Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pielgrzymowanie do Wilna miało szczególny charakter. To właśnie tutaj znajdują się miejsca nierozerwalnie związane z historią kultu Bożego Miłosierdzia.

Wierni odwiedzili Kościół Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego namalowany według wskazań św. Faustyny Kowalskiej.

W programie pielgrzymki znalazła się także modlitwa przy Ostrej Bramie przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia, zwiedzanie najważniejszych miejsc związanych z życiem św. Faustyny oraz bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika i kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymi nawiedzili również miejsca związane z powstaniem pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz rozwojem kultu Miłosierdzia Bożego na Wileńszczyźnie.

PODZIEL SIĘ
Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej
tel. 538 628 370
rzecznik@diecezjasandomierska.pl
Redaktor "Gościa Sandomierskiego"
http://sandomierz.gosc.pl/