Czuwanie modlitewne „Z Matką Bożą i św. Ojcem Pio czyścimy czyściec!”

W sobotę w godzinach porannych Grupa Modlitwy Ojca Pio z parafii św. Marcina w Połańcu wraz z pozostałymi grupami Modlitwy Ojca Pio z całej diecezji udała się na czuwanie modlitewne, którego hasło przewodnie brzmiało „Z Matką Bożą i św. Ojcem Pio czyścimy czyściec”.

W kierunku sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce udały się dwa autokary – jeden z Janowa Lubelskiego, drugi z klasztoru braci kapucynów ze Stalowej Woli, w którym podróżowali członkowie wspólnoty z parafii św. Marcina. Z grupą parafian pielgrzymował diecezjalny animator GMOP pan Marek Stasiuk, a opiekę duchową zapewniał o. Tadeusz Bargiel OFM Cap.

Po dotarciu do celu wszystkich pielgrzymów powitał krajowy asystent GMOP brat Robert Krawiec OFM Cap oraz kustosz sanktuarium. Następnie odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Drogę Krzyżową w plenerze. Po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej odmówiono różaniec w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, a o godz. 18 była sprawowana Eucharystia, po której uczestnicy pielgrzymki udali się w stronę Jasnej Góry.

Czuwanie na Jasnej Górze rozpoczęło się od Apelu Jasnogórskiego. Po nim uczestnicy wyjazdu wysłuchali konferencji pt, „Czyściec w Biblii i nauczaniu Kościoła”, którą wygłosił o. Zdzisław Kijas OFM Conv. Następnie brat Robert poprowadził „Dialogi ze świętym ojcem Pio”. Czuwanie zakończyło się Mszą świętą o północy, której przewodniczył o. Andrzej Derdziuk OFM Cap.

Pielgrzymom podczas wspólnego wyjazdu towarzyszyły relikwie ojca Pio – rękawica, którą święty nosił i błogosławił oraz chusta, która zakrywała krwawiącą ranę na jego boku.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej