Eucharystia spoiwem parafii w Gorzycach

Tegoroczne zakończenie oktawy Bożego Ciała były połączone z wydarzeniem parafialnej stacji diecezjalnego kongresu eucharystycznego. Wierni podjęli adorację Najświętszego Sakramentu, uczestniczyli w Mszy Św., procesji oraz spotkaniu integracyjnym w plenerze. Cieszy fakt licznie uczestniczących dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Po modlitwie kilkuset parafian wzięło udział we wspólnym świętowaniu w plenerze. Każdy z obecnych mógł skorzystać z przygotowanych kiełbasek na grillu, wypieków ciasta drożdżowego z dodatkami miodu o różnych smakach i rozmaitych konfitur. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, zabaw i integracyjnych tańców dla dzieci i dorosłych. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

Był to także czas podsumowania całorocznej duszpasterskiej pracy w parafii z zachętą do dalszych działań na przyszłość.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej