Finał XIX Regionalnego Konkursu Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II

17 maja 2026 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii odbył się finał XIX Regionalnego Konkursu Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 50 uczestników, spośród których do finału zakwalifikowali się najlepsi reprezentanci poszczególnych kategorii wiekowych.
Finaliści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny oraz wyjątkowe zaangażowanie, dzieląc się swoim talentem i świadectwem wiary poprzez śpiew religijny. Jury wyłoniło laureatów I, II i III miejsca, a także przyznało wyróżnienia dla najbardziej utalentowanych wykonawców.
Tegoroczny konkurs miał szczególny charakter, ponieważ wpisał się w obchody jubileuszu 400-lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w naszej świątyni. Jubileusz przeżywany przez parafię pw. Trójcy Świętej w Bogorii jest wyjątkowym czasem modlitwy, wdzięczności i wspólnego świętowania.
PODZIEL SIĘ
Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej
tel. 538 628 370
rzecznik@diecezjasandomierska.pl
Redaktor "Gościa Sandomierskiego"
http://sandomierz.gosc.pl/