Miłość to fundament

W parafii pw. św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 grudnia miał miejsce Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków.

Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Cuber dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, w której ukazał rodzinę jako system naczyń połączonych. Zauważył, iż w rodzinie istnieją zależności, ponieważ szczęśliwi małżonkowie sprawiają szczęście w dzieciach, a dzieci tym szczęściem dzielą się z rodzicami i ze sobą nawzajem. Fundamentem wszystkiego jest miłość.

Ważnym elementem było indywidualne błogosławieństwo małżonków z wręczeniem cudownej modlitwy męża za żonę. Po Eucharystii małżonkowie Krzysztof i Dorota Zuba z Tarnobrzega podzielili się świadectwem swojego życia. Podkreślili prawdę, że jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko w małżeństwie jest na właściwym miejscu i wówczas budowanie więzi małżeńskiej i rodzinnej dokonuje się na właściwym fundamencie.

–  To był dobry czas. Nas samych to podbudowało. Miłość nabrała nowego smaku. Jak bardzo zatrważające było dla mnie to, że dzieci po obiedzie wtuliły się w nas ze słowem: „Mamo pamiętasz jak ksiądz mówił o przytulaniu się w rodzinie. Pamiętasz jak ten ksiądz mówił tak jak ty do taty, że tak bardzo byś chciała aby tata miał dla nas czas – podkreśliła p. Katarzyna, jedna z uczestniczek spotkania.

Po duchowej uczcie w świątyni uczestnicy przeszli do salki parafialnej gdzie nastąpiło dalsze świętowanie.