Nisko – Matki Bożej Fatimskiej

woj. podkarpackie, pow. Nisko, gm. Nisko
37-400 Nisko, ul. Tysiąclecia 24, kom. 663 762 000
e-mail: parafia@vp.pl

Parafię pw. Matki Bożej Fatimskiej w Nisku erygował bp A. Dzięga w dniu 15 marca 2004 r. Jej obszar utworzony został z terenów, przynależących do parafii pw. św. Józefa w Nisku. Parafia korzysta z tymczasowej, drewnianej kaplicy o konstrukcji szkieletowej, przykrytej podłużnym, niesymetrycznym dachem, tworzącym z jednej strony przestrzeń nawy bocznej i zwieńczonym bezstylową wieżyczką. Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej jest obecnie w budowie. Docelowo ma być dużą, ceglaną budowlą z żelbetowym, obustronnie skośnym stropem zakończonym półkolistym łukiem wzdłuż całej nawy. Ściany naw tworzą wieloboczne wnęki i załamania, w których skrywają się trójkątnie zakończone okna. Na frontonie świątyni będzie się wznosić okazała wieża, z okrągłą rozetą nad wejściem i z dachem w formie iglicy.

Msze święte:
– w niedziele i święta: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30
– w dni powszednie: 6.30, 18.00
– w święta państwowo zniesione: 7.00, 16.00, 18.00.

Odpusty: MB Fatimskiej (13 maja).

Kaplica dojazdowa

Moskale – kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, położona ok. 2 km od kościoła parafialnego. Budynek powstał w latach 1986-1987 poprzez rozbudowę domu mieszkalnego. Prace organizował ks. Karol Bugielski. Kaplica poświęcona została przez bpa I. Tokarczuka w 1991 r.
Msze święte:
– w niedziele i święta: 9.00
– w święta państwowo zniesione: 17.00.
Odpust: Matki Bożej Nieustającej Pomocy (27 czerwca).

Do parafii należą: ulice Niska – Leśna, Mała, Osiedle, Sandomierska (część), Sosnowa, Spacerowa, Szklarniowa, Tysiąclecia (część), Wańkowicza, Wesoła, Wojska Polskiego, Zamknięta.

Ogólna liczba mieszkańców: 4084.

Kapłani pochodzący z parafii: Ł. Szewczyk.

Grupy parafialne: chór Immaculata, koła żywego różańca, Liturgiczna Służba Ołtarza, schola Jubilaeum, Świecka Rodzina Sercańska.

Cmentarz: komunalny, odległość od kościoła 3 km.

OBSADA PERSONALNA

Proboszcz - Ks. kan. mgr Adam Kochmański
Wikariusz - Ks. mgr lic. Paweł Sobania (od 2017 r.)
Wikariusz - Ks. mgr Waldemar Bieńko (od 2018 r.)