Nowy mistrz Polski

W Sandomierzu zakończyły się XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych.

W dniach od 10 do 15 lipca w murach Wyższego Seminarium Duchownego w królewskiej grze w szachy zmierzyło się prawie 30 zawodników z różnych diecezji w Polsce. Ostatniego dnia zmagań Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wręczył nagrody zwycięzcom. Mistrzem Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych został ks. Mirosław Majzner SAC, drugie miejsce zajął ks. Jakub Przegrodzki z diecezji siedleckiej, natomiast trzecie ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. W zawodach uczestniczyło czterech księży z naszej diecezji.

Kolejne Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych odbędą się w lipcu 2024 r. w Poznaniu.