Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego

Już po raz VIII Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie gościł uczniów szkół ponadpodstawowych podczas Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Średnich.

Finałowy etap konkursu odbył się 24 kwietnia 2024 roku w Auli Jana Pawła II na kampusie uniwersyteckim przy ul. Dewajtis w Warszawie.
Tematyka konkursu, którego celem było zainteresowanie uczniów prawem kanonicznym, dotyczyła Ludu Bożego – Wiernych.

Wydarzenie podzielone zostało na dwa etapy – szkolny i ogólnopolski, do którego zakwalifikowali się uczniowie, którzy otrzymali minimum 70% z testu wiedzy. Do etapu szkolnego przystąpiło prawie 870 uczniów z ponad 100 szkół z całej Polski.

W etapie ogólnopolskim wzięło udział 150 uczniów z ponad 50 szkół średnich. Głównym organizatorem Konkursu było powołane studencko-doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W gronie finalistów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu pod opieką ks. Mateusza Zięby, wikariusza parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie