Październikowa Oaza Modlitwy

W miniony weekend od 20 do 22 października w Domu Rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży z klas 7 i 8, którą poprowadził ks. Aleksander Zdun, wice moderator Ruchu „Światło-Życie” Diecezji Sandomierskiej.

Wydarzenie, którego hasłem przewodnim było pytanie: „Czym jest wiara?”, zgromadziło blisko 50 uczestników formujących się we wspólnotach Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

Oaza Modlitwy jest to wyjazd młodzieżowych parafialnych wspólnot Ruchu Światło-Życie. Zazwyczaj trwa on 3 dni i ma na celu oderwanie się od codzienności, a skupieniu się na budowaniu relacji z Bogiem. Oaza Modlitwy ma przygotowany plan dnia, głównym jego elementem jest Eucharystia. Ma ona być w centrum dnia, żeby podkreślić, że we Mszy świętej jest wszystko. Oazy Modlitwy odbywają się raz w miesiącu. Młodzież z całej diecezji, jak i z poza niej, spotyka się, aby tworzyć wspólnotę, modlić się i wychwalać Boga. Jest też czas na zabawę podczas tzw. pogodnych wieczorów. Celem tych spotkań jest też przygotowanie się przez formację do oazy letniej.

Plan rekolekcji weekendowych miał na celu pomóc doświadczyć uczestnikom piękna wspólnoty chrześcijańskiej – małego Kościoła, który tworzą, formując się w Ruchu Światło-Życie.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie