Powietrze już drga…

Te słowa hymnu ŚDM w Lizbonie odczuwamy już na naszej skórze, ponieważ do naszego wyjazdu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i młodyni z całego świata zostało dosłownie kilka dni.

W niedziele w gorzyckiej parafii odbyło się ostatnie spotkanie formacyjno-organizacyjne. Rozpoczęło się ono od Mszy Świętej w czasie, której posługi liturgiczne podjęli uczestnicy wyjazdu. Modliliśmy się o szczęśliwy i owocny wyjazd, a także za Ojca Świętego i młodzież całego świata, zmierzająca na spotkanie.

Następnie odbyło się spotkanie w gorzyckim domu parafialnym, gdzie zostały omówione bieżące sprawy organizacyjne oraz zostały rozdane pakiety polskie. Był to także czas na wspólną integrację.

Nasza grupa liczy 47 osób, w tym dwóch księży i dwóch kleryków. Na ŚDM wyruszamy autobusem juz 19 lipca. Cała pielgrzymka będzie trwała 24 dni.

Ks. Łukasz Chmiel

Red.