Przedświąteczna pomoc Caritas

W trudnym czasie epidemii Caritas Diecezji Sandomierskiej dostarcza paczki żywnościowe do ubogich rodzin, osób starszych i kombatantów.

Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje kilka form pomocy żywnościowej w czasie przedświątecznym. Pomoc otrzymują osoby ubogie, samotne i bezdomne, a także kombatanci – poinformowała Ewa Dzwonkowska z sandomierskiego oddziału Caritas.

Caritas rozpoczęła wydawanie paczek świątecznych, które przygotowano z artykułów spożywczych i chemicznych, uzyskanych między innymi ze środków 1 proc. Pomoc otrzymują osoby, które wcześniej zgłosiły się do organizacji z prośbą o wsparcie.

– Pomoc żywnościowa prowadzona jest przed każdymi świętami i obejmuje ona osoby najbiedniejsze i potrzebujące. W ramach tegorocznej pomocy przygotowaliśmy kilka programów wsparcia. Realizujemy akcję pomocy najuboższym w ramach projektu „Razem Bezpieczniej” oraz rozdajemy paczki świąteczne dla 130 rodzin i 7 placówek ze środków 1%. Ponadto wydajemy 250 „Kart Biedronki” na codzienne zakupy dla seniorów powyżej 65 roku życia, a także wspieramy kombatantów w ramach akcji „Paczka dla Bohatera” – dodała Ewa Dzwonkowska.

Wyrazy uznania dla inicjatyw Caritas Diecezji Sandomierskiej wyraził ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski.

Bardzo się cieszę z pomysłów i inicjatyw Caritas dotyczących zarówno paczek dla osób potrzebujących, bohaterów narodowych, jak i akcji zbierania pościeli. Proszę jednocześnie osoby świeckie, które znają życie może często lepiej niż my duchowni, aby nam sugerowali, zgłaszali, podpowiadali nowe akcje. Dobrze, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych osób. Niech to będzie początek większej miłości drugiego człowieka, większej troski i obecności przy potrzebujących na wzór Pana Jezusa, który jest blisko każdego z nas. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, pracownikom Caritas, mediów za ich zaangażowanie i pracę, bo wspólnymi siłami możemy, naśladując Dzieciątko Jezus, dokonać wielu wspaniałych rzeczy” – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz.

W tym roku Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowała około 200 paczek z żywnością i artykułami chemicznymi.

Ks. Grzegorz Słodkowski
Rzecznik Diecezji Sandomierskiej