Rycerze św. Jana Pawła Komandorii Sandomierskiej u św. Józefa w Nisku

Dnia 19 marca Rycerze Św. Jana Pawła II Komandorii Sandomierskiej uczestniczyli w sumie odpustowej w Sanktuarium Św. Józefa w Nisku.

Przedstawiciele Chorągwi funkcjonujących przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Ostrowcu Świętokrzyskim, parafii pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli w Stanach oraz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie jeszcze przed nabożeństwem wyraźnie zaakcentowali swój udział, odśpiewując hymn rycerski “Króluj nam Chryste”, a gromkie “Vivat Jezus” oraz “Totus Tuus” spotkało się z niemałym zainteresowaniem osób przybyłych na Mszę Św. odpustową.

Jednak głównym celem nie były chóralne występy, ale najważniejsza tego dnia postać Św. Józefa, wzoru cnót i pokory nie tylko dla każdego Rycerza Św. Jana Pawła II, ale również każdego mężczyzny. Jak mówią sami Rycerze Św. Jana Pawła II wspólnota ta skupia mężczyzn – ojców, którzy tak jak św. Józef chcą działać dla dobra i na rzecz kościoła w pokorze oraz z pełnym oddaniem nie oczekując z tego tytułu splendoru. Dziś mężczyźni potrzebują wzorców takich o jakich wielokrotnie mówił św. Jan Paweł II, którzy z odwagą gotowi są wypłynąć na głębię i dawać świadectwo swojej wiary wszędzie tam gdzie jest to niezbędne.

Od chwili utworzenia Komandorii Sandomierskiej Rycerzy Św. Jana Pawła II mężczyźni skupieni w tej wspólnocie prężnie działają m.in. na rzecz pomocy potrzebującym, czy to poprzez Adopcję Serca, czy też pomoc samotnym matkom, ale przede wszystkim udzielają wszelkiego niezbędnego wsparcia swoim duszpasterzom w parafiach, nie tylko poprzez pokorną modlitwę, ale i pracę.

Wojciech Bulanowski

Red.