Stalowa Wola – Matki Bożej Różańcowej

Święta państwowo zniesione: 7:30; 9:00; 10:30; 18:00
Dni powszednie: 7:00; 18:00

Proboszcz - Ks. kan. mgr Włodzimierz Mazur
Wikariusz - Ks. mgr Jacek Kiszka (od 2015 r.)
Wikariusz - Ks. Andrzej Gola (od 2017 r.)

Stalowa Wola (ulice): Chyły, Energetyków, Kossaka, Kwiatowa, Makowa, Malinowa, Parkingowa, Pieńkowskiego, Stanisławy Koper, Słoneczna, Spokojna, Swoły, Szkolna, Wańkowicza, Wesoła, Wąska, Wyspiańskiego, Wyczółkowskiego

Matki Bożej Różańcowej (7 października)
Najświętszego Serca Pana Jezusa

Stalowa Wola – Chyły, kaplica pw. Matki Bożej Różańcowej

Na południowych krańcach parafii rozwadowskiej leżały Chyły – przysiółek wsi Pławo. W pierwszych latach naszego wieku urodził się tu i wychował młody, niezwykle pobożny tercjarz Ignacy Chyła. Był on przyjacielem znanego Kapucyna, budowniczego kościołów w Rozwadowie i Woli Rzeczyckiej – O. Hieronima Ryby. Dzięki jego inicjatywie i pomocy Ignacy Chyła poświęcając cały swój majątek osobisty wybudował w Chyłach murowaną kaplicę p.w. Matki Bożej Różańcowej. Stało się to w 1923 roku. Odtąd mieszkańcy Chył, Swołów i okolic mogli w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy świętej odprawianej przez OO. Kapucynów. Tuż przed II wojną światową w 1938 r. nieopodal Chył powstało osiedle fabryczne, a później miasto Stalowa Wola. Po zakończeniu działań wojennych w 1945 r. rozległa parafia rozwadowska została podzielona, wieś Chyły znalazła się w parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Msza święta w kaplicy była odprawiana tylko raz w tygodniu. Ze względu na dużą odległość od kościoła św. Floriana, trudności komunikacyjne, mieszkańcy Chył, Swołów i Ozetu podjęli starania o przyznanie im stałego duszpasterza. W 1967 r. bp I. Tokarczuk podjął decyzję o erygowaniu parafii Matki Bożej Różańcowej przez wydzielenie z parafii św. Floriana. Pierwszym proboszczem parafii został mianowany w tymże roku w lipcu ks. Edward Frankowski. Parafia objęła osiedla: Chyły, Swoły, Ozet. Funkcję kościoła parafialnego zaczęła pełnić skromna kaplica w Chyłach. Mimo usilnych starań ówczesne władze państwowe nie wyrażały zgody na jej rozbudowę. Parafia posiada akta parafialne od 1971 r.