Szukałem Was teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuje

“Szukałem Was teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuje” to słowa Papieża umieszczone na postumencie figury św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim

W poniedziałek 20 marca, w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego zgromadzili się przy figurze św. Jana Pawła II, by wyrazić sprzeciw wobec „ataków na świętość papieża Jana Pawła II”.

– Nie zgadzamy się na falę agresji, wymierzoną w osobę, dzieło i świętość papieża, który był, jest i pozostanie dla nas jednym z największych rodaków w dziejach polskiego narodu. To niedościgniony wzór dojrzałości, mądrości i świętości jaki współcześni Polacy powinni umieć dostrzec i naśladować – mówili.

O godz. 15 została odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie pani Janina Walewska odczytała modlitwę dziękczynną za dar św. Jana Pawła II. Po odśpiewaniu „Barki” ks. dziekan Jan Sarwa podziękował licznie przybyłym kapłanom z dekanatu oraz mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i zaprosił wszystkich do kolegiaty na adorację Najświętszego Sakramentu.

Drugą część modlitwy rozpoczął śpiew hymnu Boże coś Polskę, a następnie odmówiono modlitwę różańcową. O godz. 18 celebrowano Mszę św. w intencji wszystkich, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Witold Garbuliński.

Modlitewny dzień w obronie dobrego imienia i świętości papieża Jana Pawła II zakończył Apel Jasnogórski, który poprowadził ks. Jan Sarwa. Przybyli wierni modlili się przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II oraz Św. Józefa za całą wspólnotę Kościoła oraz naszą Ojczyznę.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie