Wyjazdy powołaniowe kleryków

W ostatnie dwie niedziele listopada klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu wraz ze swoimi wychowawcami, wykładowcami oraz księżmi studentami uczestniczyli w wyjazdach powołaniowych, odwiedzając parafie dekanatów Nowa Dęba i Stalowa Wola.

Po zakończeniu Eucharystii klerycy wraz z przełożonymi animowali spotkania, podczas których opowiadali o życiu wspólnoty seminaryjnej, udzielając odpowiedzi na zadawane im pytania. Głównymi uczestnikami spotkań byli ministranci, lektorzy oraz grupy muzyczne. Nie zabrakło również członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu, jak i osób żywo zainteresowanych funkcjonowaniem wspólnoty seminaryjnej.

Ta forma ewangelizacji ma nie tylko przybliżyć młodym piękno powołania kapłańskiego, ale także podziękować wszystkim za modlitwę w intencji powołań, która codziennie trwa w parafiach naszej diecezji.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie