100-lecie obrazu

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowskiej kolegiacie odbyły się obchody setnej rocznicy zawieszenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Bramie Warszawskiej przez ks. Szymona Pióro.

Akt ten był wówczas wotum dziękczynienia za „Cud nad Wisłą”. Uroczystej Mszy Świętej z udziałem władz miasta, powiatu, służb mundurowych oraz przedstawicieli opatowskich szkół przewodniczył Biskup Senior Edward Frankowski, który tego dnia również świętował swoje urodziny.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup dokonał ponownego zawierzenia Miasta oraz rodzin obu opatowskich parafii Matce Bożej Częstochowskiej. Następnie miał miejsce okolicznościowy program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Widzialnym owocem jubileuszu będzie peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wśród rodzin kolegiackiej parafii.

Red.
Redakcja Diecezji Sandomierskiej w Internecie