Ferie z wartościami

Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego przeżywała swój zimowy wypoczynek w Ośrodku Rekolekcyjnym „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem. Dni od 3 do 8 lutego wypełnione były integracyjnymi zabawami, formacją, modlitwą i zwiedzaniem. Uczestnicy wypoczynku zostali podzieleni na trzy grupy, które przez cały turnus rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, grach zręcznościowych, quizach i zabawach. Podczas turnusu odbyły się wycieczki do Stalowej Woli i Sandomierza. W Stalowej Woli wypoczywający jeździli na łyżwach, w kinie obejrzeli film oraz modlili się w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Rozwadowie. Natomiast w Sandomierzu zwiedzali Seminarium Duchowne i sandomierskie podziemia, podziwiali widoki z Bramy Opatowskiej i modlili się w kościele św. Jakuba.

Ponieważ były to ferie z wartościami, opiekunowie: ks. Piotr Klocek, ks. Piotr Wilk, P. Beata Kubasińska i P. Małgorzata Krysa zadbali o część formacyjną. Umacnianiu ducha, zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów służyły: codzienna modlitwa i Eucharystia, zajęcia sportowe i plastyczne, spotkanie ze strażakami i warsztaty medialne, prowadzone przez ks. Rafała Kusiaka.

Wieczorami odbywały się pogodne, integracyjne spotkania i dyskoteki.

Ks. Piotr Klocek

Red.