Informacje

Zgodnie z planem duszpasterskim na  rok 2020  Diecezja Sandomierska przeżywać będzie IV Diecezjalny Kongres Eucharystyczny.

Rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego w pierwszą niedzielę Adwentu tj. 1 grudnia 2019 r.

obchody na etapie parafialnym: (grudzień 2019. – kwiecień 2020.)

1. 1 grudnia br. – I niedziela Adwentu – dzień pokuty i wynagrodzenia za grzechy przeciwko znieważaniu Eucharystii ( kontynuacja w I piątek miesiąca – 6 grudnia).
  2. Homilie o Eucharystii oraz powołaniu do kapłaństwa, świętowaniu niedzieli,
  3. 40- godzinne nabożeństwo Eucharystyczne z kazaniami Eucharystycznymi
  4. I czwartek miesiąca godzinna adoracja w każdej parafii,
  5. I niedziela każdego miesiąca homilia o Eucharystii i adoracja,
  6. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

w dekanatach (kwiecień – 2020 r. )

planowane są m.in. całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu, procesje eucharystyczne od parafii do parafii, coniedzielne Nieszpory Eucharystyczne połączone z Mszą św. lub Jutrznią oraz warsztaty liturgiczne.

diecezja

centralne obchody odbędą się w dniach od 1 do 6 czerwca 2020 roku.

1. stacja kongresowa w Stalowej Woli (1 czerwca)
  2. w Janowie Lubelskim – XI Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Komunijnych (2 czerwca)
  3. w Opatowie (3 czerwca)
  4. w Sandomierzu WSD – Dzień Kapłanów (4 czerwca)
  5. w Ostrowcu Świętokrzyskim, kolegiata pw. św. Michała – Dzień Chorych (5 czerwca)
  6. w Sulisławicach Kongres Młodych (6 czerwca)

Zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Sandomierzu w Bazylice Katedralnej 21 czerwca 2020 r.

PODZIEL SIĘ
Red.