Jak zostać księdzem?

Powstała strona informacyjna dla powołanych do kapłaństwa

Jakzostacksiedzem.pl to nowa strona, która powstała z myślą o osobach, zastanawiających się nad wyborem życiowej drogi, wiodącej przez seminaryjne mury. W prosty sposób przedstawia ona trzy kroki, które trzeba przejść, aby zostać księdzem.

Jak zauważa ks. Maciej Charabin – pomysłodawca i twórca strony – wielu młodych ludzi szukając odpowiedzi na pytania o powołanie sięga po wyszukiwarkę internetową. Patrząc na trendy, doszliśmy do wniosku, że musimy stworzyć takie miejsce, gdzie znajdą wiarygodną odpowiedź. Młodzi dzisiaj są w internecie, to tu musimy nawiązać z nimi kontakt i doprowadzić do realnego spotkania, rozmowy. Chcemy, aby ta prosta strona była początkiem naszego towarzyszenia im na drodze rozeznawania powołania – dodaje ks. Charabin.

Użytkownicy strony mają również możliwość kontaktu z Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Formularz e-mail lub chat na messengerze w łatwy sposób dają możliwość zadania pytań związanych z rozeznawaniem powołania. Korzystając z wirtualnej skrzynki intencji, każda osoba odwiedzająca stronę, może również przesłać prośbę o modlitwę.

Ponadto, na internetowe strony parafialne zostały przygotowane banery i plakaty promujące nową inicjatywę powołaniową. Pomysłodawcy nie ograniczają się tylko do internetu. Proponują, aby przy parafiach umieścić informację o akcji. Z jednej strony będzie to okazją aby dotrzeć do młodego człowieka, ale z drugiej będzie zaproszeniem do modlitwy w całej naszej diecezji o nowe powołania kapłańskie.

W sandomierskim seminarium na sześciu rocznikach, do kapłaństwa przygotowuje się obecnie 28 kleryków.

Ks. Jarosław Raczak
Redaktor audycji katolickich TVP. Doktorant nauk o mediach, idealista pragnący naprawiać świat. Oddany bez reszty ludziom. Miłośnik białego szaleństwa i nowych technologii. Stara się być – najlepszą z możliwych – wersją księdza. jarekraczak@gmail.com