Wielkopostny dzień wspólnoty Domowego Kościoła

W niedzielę 10 marca w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Temat spotkania brzmiał: „Chcę wrastać coraz głębiej w tę braterską wspólnotę poprzez żywą komórkę małej grupy”.

Całość przedsięwzięcia rozpoczął Namiot spotkania i Eucharystia. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła Schola Dorosłych Kolegiaty św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z opiekunem ks. Witoldem Garbulińskim. Po wspólnej modlitwie uczestnicy przeszli do sali parafialnej, gdzie wysłuchali konferencji ks. Adama Gucwy, moderatora rejonowego DK, poświęconej drodze formacji ruchu. Dużym ubogaceniem tego dnia było świadectwo pary z Janowa Lubelskiego – Elżbiety i Czesława Wielebów, zaangażowanych w pracę stowarzyszenia Diakonii DK oraz obecność moderatora diecezjalnego ks. Dominika Żelazko. Ich obecność ukazała zebranym jak ważna dla ruchu jest idea służby drugiemu człowiekowi w imię Chrystusa. Przy wspólnym posiłku znalazł się czas na dzielenie się doświadczeniami i radościami życia. Te kilka godzin spędzonych wspólnie z rodzinami zaangażowanymi w życie wspólnoty pozwoliło wszystkim zaczerpnąć sił do dalszej pracy na rzecz ruchu.

Beata Kubasińska

Red.